Dėkojame visai socialinio darbo bendruomenei, kad pavyko labai operatyviai sulaukti virš 430 atsakymų į tyrimo anketas! Sulaukėme labai daug atsakymų į atvirus klausimus, darbuotojai dalinosi savo aktualijomis, pasiūlymais ir iššūkiais. Tyrime dalyvavo 443 respondentai ( 255 darbuotojai užpildė klausimyną apie kontaktinį, 188 apie nuotolinį socialinį darbą). Viso Lietuvoje dirba apie 4,1 tūkst. socialinių darbuotojų, tyrimo imtis sudaro net 11 proc. visų socialinių darbuotojų. Tyrime dalyvavę socialiniai darbuotojai dirba skirtingose Lietuvos savivaldybėse; didmiesčiuose, miesteliuose ir kaimo vietovėse, teikia tiek bendruomenines, tiek stacionarias socialines paslaugas.
Tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti socialinio darbo bendruomenės poreikius ir iškylančias problemas teikiant socialines paslaugas COVID -19 karantino sąlygomis. Tyrimas parodė, kad darbuotojai patiria labai didelį nerimą, vis dar trūksta asmeninių apsaugos priemonių, darbuotojams labai reikia mokymų ir psichologinių konsultacijų apie darbą karantino sąlygomis. Svarbus aspektas, kuris išryškėjo, kad socialiniams darbuotojams labai trūksta visuomenės palaikymo, jų darbas nėra vertinamas, nerimą kelianti tendencija, kad nevisada pavyksta užtikrinti, kad paslaugų gavėjai laikytųsi karantino sąlygų, tai didina riziką užsikrėsti ir darbuotojams. Taip pat, trūksta tarpinstitucinio bendradarbiavimo, socialiniai darbuotojai dažnai nesulaukia pagalbos iš policijos, mokyklų ar vaikų teisių skyrių.
Tyrimo rezultatų pagrindu buvo rengtos konkrečios rekomendacijos LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei LR Seimo Socialinių reikalų komitetui.
Su tyrimo ataskaita kviečiame susipažinti Čia>>